Survival w Krainie 1001 jezior –  2017

to przede wszystkim odreagowanie od codzienności i szarzyzny. Dla chętnych proponujemy wersję Ligot.
To umiejętność radzenia sobie w sytuacjach nieprzewidzianych oraz kryzysowych. Nauczenie się wykorzystywania wiedzy oraz sprzętu niezbędnego podczas prawdziwego survival. Może okazać się kluczowym elementem przetrwania w wyprawach które organizujemy do Amazonii lub Andy. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia survivalowego jest system przenoszenia wody (manierki, menażki) który jest najważniejszym narzędziem wykorzystywanym podczas długiego bytowania w terenie. Aby zapewnić sobie przetrwanie musisz także wybrać odpowiednie dla siebie krzesiwo, które pozwoli Ci szybko i w każdych warunkach rozpalić ogień.

Nie bez znaczenia są także elementy wyposażenia, które znacznie umilają bytowanie w ciężkim terenie jak: karimaty, żywność liofilizowana oraz kuchenki na paliwo stałe.

 

 1. Poznanie terenu
  - rowerem pobliskich dworów, pałaców i klasztoru Cystersów
  - kąpiel w miejscowym jez. Tuczeń
 2. Przemarsz Krainą 1001 jezior
  - jazda konna
  - pływanie w jez. Dankowskim
 3. Safari
  - poranne podchodzenie stada Żubrów, alternatywnie Wilka
  - udział w polowaniu myśliwskim
  - strzelanie do tarczy z broni palnej
  - ognisko i nauka rozpalaniem krzesiwem
 4. Góry Kawcze
  - marszruta
 5. Chodzenie po bagnach na rozlewisku po upadku meteorytu Chłapowskiego z 1888r
  - nocowanie na wyspie Czarciej i obserwacja nieba
  - poranna kąpiel i kosmetyka w jez. Chłopowskim
 6. Eksploracja terenu wokół pobliskich jezior
  - przemarsz wokół jez. Gilowskie, Parzyca,Mała i Parzyca Duża,
  - połów ryb w jez. Buki
 7. Spływ kajakowy Drawą
  - Drawski Park Narodowy
 8. Nurkowanie w akwalungu
  - kajakiem przez jezioro Długie
 9. Latanie motoparalotnią i pożegnalne ognisko
  - chodzenie boso po żarze ognia
  - pieczenie Dzika

 

         Dla tych, którym spodoba się Survival w Krainie 1001 jezior mamy przyjemność zakomunikować , iż rozpoczynamy nabór na peruwiańską  przygodę. Planowany termin wyprawy to listopad/grudzień 2017. Propozycja obejmuję niesamowite miejsca, do których będziemy chcieli dotrzeć. Rejon eksploracji obejmuje Andy i Amazonię. Prowadzący Michał Sapeta  pokaże magiczne miejsca.  Wyprawa jest zróżnicowana pod względem obszarowym jak i intensywności fizycznej. Jedno co je łączy- to dzika pierwotna przyroda, oszałamiające piękno i energia.

         Planujemy marszruty, rajdy konne, 4x4, rafting po górskich rzekach o wysokim stopniu trudności i przygodę w dżungli amazońskiej z połowem Piranii i łapaniem Krokodyli.  Pobyt w wiosce indiańskiej Yagua i Bora. Turystycznie podejmiemy próbę przejścia drogi Inków biegnącej przez zaginione miasta Inków. Także wejścia na tajemniczą górę Huayna Picchu szczyt górujący nad Machu Picchu. Wszystko pod opieką Michała Sapeta i profesjonalnych instruktorów oraz przewodników. Wiele z miejsc jakie pragniemy odwiedzić, znajduje się  w strefie przygranicznej, gdzie potrzebne są specjalne zezwolenia. Uzyskanie ich trwa ponad trzy miesiące, dlatego też do końca września  2017 zamykamy listę chętnych.


  

SZCZEGÓŁY, INFORMACJE I ZAPISY:

tel. 509 401 501

www.palacsapetow.pl

e-mail palacsapetow@interia.pl